Zamknij okno Drukuj dokument

Wieczornica wierszy i pieśni patriotycznych

      Wieczornica wierszy i pieśni patriotycznych

        W dniu 17 maja 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości pod hasłem ,,Jesteśmy patriotami”-wieczornica pieśni i poezji patriotycznej. 

     W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele społeczności lokalnej. Rozpoczęło się ono wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego.  Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów przedszkola pod kierunkiem p. Jolanty Gaszczyńskiej.  Prezentowali wiersze o ojczyźnie oraz tańce narodowe- poloneza i krakowiaka.

       Wystąpili również uczniowie klas starszych recytując wiersze tematycznie związane ze stuleciem niepodległej Polski przygotowania przez p. Wiesławę Pichor.

       W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej widownia często nagradzała oklaskami występujących.

       Po występach dzieci nadszedł czas na poczęstunek i śpiewanie pieśni patriotycznych. Wspólnie z publicznością były wykonywane zarówno te    przywołujące smutne wspomnienia : ,,Rozkwitają pąki białych róż”, jak i te które zagrzewały do walki o niepodległość : ,,Maszerują chłopcy, maszerują”.                                      

          Następnie w obecności pocztu sztandarowego, przedstawicieli OSP, pani sołtys Ewy Nasiadka, rodziców i społeczności szkolnej została  zakopana Kapsuła Czasu oraz posadzony Dąb Stulecia.

         Pamięć o Tych co walczyli za naszą wolność trwa i trwać będzie.     

Metadane

Źródło informacji:Pielach Joanna
Data utworzenia:(brak danych)
Wprowadził do systemu:Pielach Joanna
Data wprowadzenia:2018-05-24 13:28:53
Opublikował:Pielach Joanna
Data publikacji:2018-05-24 13:35:22
Ostatnia zmiana:2018-05-24 13:35:24
Ilość wyświetleń:170